Този сайт използва бисквитки (Cookies). Ако продължите да използвате сайта приемаме, че сте съгласни с използването на бисквитки. Научете повече за тях и се запознайте с политиката ни за защита на личните Ви данни тук

Навигация English Русский Deutsch Romanian Français

28Фев

Програма на Фестивален и конгресен център за периода 14-20 февруари 2020

14.02.2020г. - 20.02.2020г.

Програма 14 – 20 февруари 2020 г.    

Билетен център: тел. 052/685 214, всеки ден от 10 ч. до 21 ч., билети онлайн на www.fccvarna.bg

 

ТЕАТЪР:

 

"ТЯ, ТОЙ И ОЩЕ ДВАМА - ТРИМА" от Ж. Ползгай

Режисьор: Богдан Петканин
С участието на: Аня Пенчева, Христо Гърбов, Александър Кадиев, Ненчо Илчев, Кирил Ефремов, Тихомир Благоев

  • 17 февруари – 19:00 ч., зала 1

 

„УМОПОМРАЧЕНИЕ" от Сам Бобрик

Режисьор: Борислав Чакринов

С участието на: Койна Русева, Асен Блатечки, Никол Карабинова, Никола Парашкевов,

Стефан Иванов

  • 18 февруари  -  19:00 ч., зала 1

 

„МОЯТ НАЙ-ДОБЪР ПРИЯТЕЛ" от Ерик Асус
С участието на: Красимир Ранков, Грета Неделчева, Божидар Попчев, Ивана Стоянова, Даниела Филипова

  • 19 февруари - 19:00 ч., зала 1

 

"ВРАЖАЛЕЦ" комедия от Ст.Л.Костов

Режисьор: Георги Стоилов

С участието на: Любо Нейков, Станимир Гъмов, Петьо Петков - Шайбата, Албена Павлова, Деси Бакърджиева 

  • 20 февруари - 19:00 ч., зала 1

 

КОНФЕРЕНТНА ДЕЙНОСТ:

 

Мини семинар ИНСАЙТ

  • 18 февруари – 19:00 ч. - зала „Пресцентър“

 

Общо събрание на Регионална колегия на КИИП-Варна

  • 20 февруари – 15:00 ч., зала „Европа“

 

КИНО:

 

ПРЕМИЕРА: „ЛЮБОВНА ТЕРАПИЯ“ - Италия, 2018, 90 мин., комедия, романтичен

Режисьор: Клаудио Чиконети

В ролите: Франческо Аполони, Гая Бермани Амарал, Фабио Трояно

  • 14 февруари – 20:00 ч., зала 1
  • 15 февруари – 18:00 ч., зала 1
  • 16 февруари – 16:00 ч., зала 1
  • 17 февруари – 17:40 ч., зала „Европа“
  • 18 февруари – 20:00 ч., зала „Европа“
  • 19 февруари – 16:00 ч., зала „Европа“
  • 20 февруари – 19:20 ч., зала 6

 

ПРЕМИЕРА: „СОНИК: ФИЛМЪТ“ - САЩ, Япония, Канада, 2020, 100 мин., анимация, екшън
Дублиран на български език.

Режисьор: Джеф Фаулър
В ролите: Джим Кери, Джеймс Марсдън, Нийл Макдона, Тика Съмптър, Дебс Хауърд, Елфина Лък, Наташа Ротуел

  • 14 февруари – 15:00 ч., зала „Европа“
  • 15, 17 и 19 февруари – 11:00 ч., зала „Европа“
  • 15 февруари – 15:00 ч., зала 6
  • 16 февруари – 15:40 ч., зала „Европа“
  • 16 февруари – 11:30 ч., зала 6
  • 18 февруари – 15:00 ч., зала 6
  • 20 февруари – 11:30 ч., зала „Европа“

 

ПРЕМИЕРА: „ВРЪЗКОЛОГИЯ“ - България, 2020, 90 мин., Комедия , Романтичен
Режисьор: Ивайло Спасов
Сценарист: Дензъл Ребеловски
В ролите: Йоанна Драгнева, Мирослав Димитров, Калин Вельов, Теодор Папазов, Мария Грънчарова, Галин Найденов

  • 14 и 16 февруари – 17:40 ч., зала „Европа“
  • 15 февруари – 19:40 ч., зала „Европа“
  • 17 февруари – 19:30 ч., зала „Европа“
  • 18 февруари – 16:00 ч., зала „Европа“
  • 19 февруари – 17:50 ч., зала „Европа“
  • 20 февруари – 17:30 ч., зала 6

 

ПРЕМИЕРА: „ЕМА“ - Великобритания, САЩ, 2020, 124 мин., драма, комедия
Режисьор: Отъм де Уайлд
В ролите: Аня Тейлър-Джой, Джема Уилан, Джош О'Конър, Бил Най, Миа Гот, Калъм Търнър, Рупърт Грейвс, Джони Флин
По едноименния роман (1816 г.) на английската писателка Джейн Остин.

  • 14 февруари – 19:20 ч., зала 6
  • 15 и 18 февруари – 17:00 ч., зала 6
  • 16 февруари – 18:30 ч., зала 6
  • 17 февруари – 19:40 ч., зала 6
  • 19 февруари – 19:30 ч., зала 6
  • 20 февруари – 15:00 ч., зала 6

 

„НАЙ-ХУБАВИТЕ ГОДИНИ ОТ ЕДИН ЖИВОТ“ - Франция, 2019, 90 мин.

Режисьор: Клод Льолуш

Сценарий: Клод Льолуш и Валери Перен

В ролите: Анук Еме (Ан Готие), Жан-Луи Трентинян (Жан-Луи Дюрок), Антоан Сир (Антоан Дюрок), Мариан Деникур (Директорката на старческия дом), Суад Амиду (Франсоаз Готие), Моника Белучи (Елена)

  • 14 февруари – 16:00 ч., зала 1
  • 15 февруари – 20:00 ч., зала 1
  • 16 февруари – 18:00 ч., зала 1
  • 17 и 19 февруари – 20:00 ч., зала 5
  • 18 и 20 февруари – 17:40 ч., зала 5

 

„ДЖЕНТЪЛМЕНИТЕ“ -  Великобритания, 2020, 113 мин., екшън, криминален

Режисьор: Гай Ричи

В ролите: Матю Макконъхи, Мишел Докъри, Чарли Хънам, Джереми Стронг, Колин Фарел, Хенри Голдинг, Хю Грант

  • 14 февруари – 17:00 ч., зала 6
  • 15 февруари – 19:20 ч., зала 6
  • 16 февруари – 15:50 ч., зала 6
  • 17 февруари – 17:20 ч., зала 6
  • 18 февруари – 19:30 ч., зала 6
  • 19 февруари – 17:10 ч., зала 6

 

 „ЕКШЪН - България, 2019, 100 мин.
Режисьор: Радослав Илиев
В ролите: Милко Йовчев, Пламен Димов, Петър Петров, Джонас Толкингтън, Тери Рандал, Рейманд Стиърс,Юта Таканака, Александър Койнов

  • 16 февруари – 13:40 ч., зала „Европа“
  • 19 февруари – 14:00 ч., зала „Европа“

 

МАТИАС И МАКСИМ - Канада, 2019, 119 мин.

Режисьор и сценарист: Ксавие Долан

В ролите: Габриел Фрейтас (Матиас), Ксавие Долан (Максим), Пиер-Люк Функ (Ривет), Самюел Готие (Франк), Антоан Пилон (Брас), Ан Дорвал (Манон)

  • 14 февруари – 16:40 ч., зала 5
  • 15 февруари – 19:00 ч., зала 5

 

18% СИВО - България, Великобритания, Германия, Северна Македония, Сърбия, Белгия, Унгария, 2020, 110 мин., драма

по едноименния роман на Захари Карабашлиев
Режисьор: Виктор Чучков-син

Сценарий: Хилари Нориш, Доля Гавански, Захари Карабашлиев
В ролите: Рушен Видинлиев, Доля Гавански, Рон Кук, Йокей Емерс, Борис ван Северен, Норман Боуман, Сузане Вюст, Орландо Сийл, Маделин Канон, Самуел Финци

  • 14 и16 февруари – 19:30 ч., зала „Европа“
  • 15 февруари – 17:30 ч., зала „Европа“
  • 17 февруари – 15:30 ч., зала „Европа“
  • 18 февруари – 17:50 ч., зала „Европа“
  • 19 февруари – 19:40 ч., зала „Европа“

 

 „ИСТИНАТА“ - Франция-Япония, 2019, 106 мин.

Режисьор и сценарист: Хирокадзу Корееда

В ролите: Катрин Деньов (Фабиен), Жюлиет Бинош (Люмир), Итън Хоук (Ханк), Клементин Грение (Шарлот), Манон Клавел (Манон), Людивин Сание (Анна)

  • 16 февруари – 19:00 ч., зала 5

 

„ДОКТОР ДУЛИТЪЛ“ -  САЩ, 2020,  102 мин., комедия, приключенски, фентъзи

Режисьор: Стивън Гейгън

Сценаристи: Стивън Гейгън, Крис Маккей, Джон Уитингтън

В ролите: Робърт Дауни мл., Майкъл Шийн, Антонио Бандерас, Джим Бродбент, Кася Смутняк, Хари Колет, Джеси Бъкли, Кармен Иджого, Том Холанд

Дублиран на български език

  • 14, 16 и 18 февруари – 11:00 ч., зала „Европа“
  • 15 февруари – 14:00 ч., зала „Европа“
  • 17 и 19 февруари – 15:00 ч., зала 6
  • 20 февруари – 13:00 ч., зала 6

 

„ГРЕХЪТ НА МИКЕЛАНДЖЕЛО“ – Русия, Италия, 2019, 134 мин., биографичен, драма, исторически

Режисьор и сценарист: Андрей Кончаловски

В ролите: Умберто Орсини, Юлия Висоцка, Алберто Тестоне, Масимо де Франкович, Якоб Дил, Глен Блекхол

  • 14 февруари – 19:00 ч., зала 5
  • 15, 18 и 20 февруари – 14:30 ч., зала 5
  • 16 февруари – 16:20 ч., зала 5

                                                      

„ДВОЙСТВЕН ЖИВОТ“ - Франция, 2018, 108 мин., комедия, драма, романтика

Режисьор и сценарист: Оливие Асаяс

В ролите: Жулиет Бинош, Гийом Кане, Венсан Макайн, Нора Хамзави, Криста Тере, Паскал Грегори, Лоран Потрено, Сигрид Буазиз, Лионел Дре, Антоан Ренарт, Никола Бушо, Орелия Пети, Тиери де Перети, Виолен Жилибер и др.

 

Фестивални участия и награди:

Номинация за Златен лъв за най-добър филм за Оливие Асаяс,Филмов Фестивал Венеция 2018

Номинация за Golden Giraldillo за най-добър филм за Оливие Асаяс, Европейски Филмов Фестивал Севиля 2018

Номинация за Gold Hugo за най-добър филм за Оливие Асаяс, Филмов Фестивал  Чикаго 2018

Номинация за Golden Boll за най-добър международен филм за Оливие Асаяс, Филмов фестивал Адана 2018

Номинация за Голямата награда на журито за най-добър филм за Оливие Асаяс, Маями Филм Фест 2019

Номинация за Aurora Award за Оливие Асаяс, Филмов Фестивал Тромсьо 2019

  • 14 февруари – 14:30 ч., зала 5
  • 17 и 19 февруари – 15:50 ч., зала 5

                                                                                      

„ПАЗИТЕЛИТЕ НА АРКТИКА“ - Великобритания, Южна Корея, Канада, САЩ, Индия, Китай, Япония, 2019 г., 93 мин., анимация, детски, комедия, приключенски, Озвучен на бг език

Режисьор: Ерън Уудли

Озвучен от: Алек Болдуин, Джеймс Франко, Джереми Ренър, Анджелика Хюстън, Майкъл Мадсън, Джон Клийс, Омар Си, Хайди Клум, Ерън Уудли, Лори Холдън

  • 14 и 16 февруари – 14:00 ч., зала 6
  • 15, 17, 18 и 19 февруари – 11:30 ч., зала 6
  • 20 февруари – 11:00 ч., зала 6

 

„АЗ, ЛЕОНАРДО“ - Италия, 2019, 95 мин., драма

Режисьор: Хесус Гарсес Ламберт

Сценаристи: Оливиеро Дел Папа, Козета Лагани, Мириам Мозети, Сара Мозети, Марчело Оливиери

В ролите: Лука Аргентеро, Анжела Фонтана, Масимо де Лоренцо

Фестивални участия и награди:

Lavazza Italian Film Festival 2019: Филми за изкуството

Фестивал Лос Анджелис  -  Италия 2019: Италианските майстори

Russia-Italia Film Festival RIFF 2019

  • 15 февруари – 17:10 ч., зала 5
  • 16 февруари – 14:30 ч. зала 5

 

ОЩЕ ПРЕЗ СЕДМИЦАТА:

 

"Картини от 1001 нощ" - Изложба графика и живопис на Георги Станчев–Гео, 1-23 февруари

 

Фермерски пазар Варна, 16 февруари – 11-16 ч.

 

ОЧАКВАЙТЕ:

 

ПРЕМИЕРА: „ИМАЛО ЕДНА ВОЙНА“ - България/Монако, 2019, 119 мин.

Режисьор: Анри Кулев

В ролите: Бен Крос, Луиза Григорова-Макариев, Самуел Финци, Волфрам Кох, София Ская, Севар Иванов, Любомир Петкашев, Здравко Москов, Цветан Алексиев, Емил Котев, Иван Бърнев, Филип Аврамов

  • 28 февруари  
  • Среща с режисьора Анри Кулев и част от актьорския състав  
  • 19:00 ч.- прожекция, зала "Европа"

 

ПРЕМИЕРЕН КОНЦЕРТ ЗА БЪЛГАРИЯ:

INTELLIGENT MUSIC PROJECT feat. SIMON PHILLIPS, RONNIE ROMERO & RICHARD GRISMAN

Създател на Intelligent Music Project е д-р Милен Врабевски

  • 21 февруари – зала 1 – 20 ч.

 

Цирк на сцена: „СВЕТЪТ НА ЧУДЕСАТА“   

  • 29 февруари - зала 1 – 11 ч. и 17 ч.

ОРАТНИЦА - Overground Tour - Варна

  • 29 февруари - зала 2 - 19:00 часа

 

"НАЗДРАВИЦА ЗА 25 ГОДИНИ С ПЕСНИТЕ НА ИЛИЯ ЛУКОВ"

  • 1 март – зала 1 - 19:00 ч.

 

ТП „КРИЗИСЕН ЦЕНТЪР“  от Михаил Казаков

С участието: на Силвия Петкова, Ники Станоев, Ивайло Захариев, Иво Йончев и Юлиян Рачков

  • 10 март – зала 1 – 19:00 ч.

 

КИТАРИСТЪТ НА СТИНГ - ДОМИНИК МИЛЪР ЗА ПРЪВ ПЪТ ВЪВ ВАРНА

  • 13 март  –  зала 1 - 21:00 ч.

 

9-та СИМФОНИЯ на БЕТОВЕН, диригент ЙОРДАН КАМДЖАЛОВ

С участието на Русенска филхармония и Хора на Държавна опера-Русе

  • 14 март – зала 1 – 19:00 ч.

 

Ансамбъл "ЧИНАРИ" - "НИЕ, БЪЛГАРИТЕ", фолклорен спектакъл

  • 17 март - зала 1 – 19:00 ч.                                                  

 

КРАЛЯТ НА УСМИВКАТА – концерт бенефис за Георги Пейчев – Жоро СТЕПА

  • 21 март – зала 1 – 19:00 ч.

                                                         

МИХАИЛ БЕЛЧЕВ – „Не остарявай, любов!“

  • 22 март – зала 1 – 19:00 ч.

 

МАРИЯ ДОБРЕВА - 15 години на сцена, юбилеен концерт

със специалното участие на Тони Димитрова

  • 22 март – зала 2 – 16:00 ч.

 

STARRY NIGHT project - Алексей Герасимец, перкусии и саксофонен квартет „Сигнум” 

  • 25 март - зала 1 - 19:00 часа

 

Концерт-спектакъл на СИЛВИЯ КАЦАРОВА „Мой сън…“

  • 30 март - зала 1 - 19:30 ч.

 

Б.Т.Р. ГОСТУВА ВЪВ ВАРНА СЛЕД ФИНАЛА НА ЕВРОПЕЙСКОТО СИ ТУРНЕ

  • 21 април – зала 1 – 19:30 ч.

 

PUNTAL - авторски фламенко спектакъл на ДАВИД ПЕРЕС, със специалното участие на танцьорката Мария Хосе Леон

  • 28 април - зала 1 - 19:00 часа

 

 

ФКЦ-Варна си запазва правото на промени.

Актуална информация за филмова, музикална и театрална програми ще намерите в сайта и във ФБ страницата на Фестивален и конгресен център.

На касата на Фестивалния комплекс може да закупите билети и за събития в залите на наши партньори: Опера Варна, сцена Филиал, Градска художествена галерия „Б. Георгиев“, Летен театър, Аула на ИУ, ДКС, Театър Римски терми и други.

Билетен център ФКЦ: тел. 052/685-214, всеки ден от 10 до 21 ч., билети онлайн от сайта www.fccvarna.bg.      

* Закупените онлайн билети задължително се разпечатват.

Други предстоящи

забележителноститена Варна

Катедрален храм Св. Успение Богородично

Катедрален храм "Св. Успение Богородично"

Разположена в самия център на град Варна днес катедралата "Св. Успение Богородично" е едно от най-известните постройки в града. Молитвен храм за...
Прочети повече Виж всички
Добави обект
  • Къде да отседна
  • Нещо за хапване
  • Пазаруване