Изложба

„Гигантски насекоми“ - изложба

Понеделник, 01/06/2026г.-Събота, 05/09/2026г.
„Гигантски насекоми“  - изложба

01.06 - 05.09.2026 г.
Морска градина Варна

Това лято Морската градина във Варна ще се трансформира в грандиозна научна екосистема на открито, тъй като дългоочакваната интерактивна изложба „Гигантски насекоми“ прави своя премиерен дебют в Морската столица. Тази международна експозиция ще бъде разположена на открито до Пантеона от 1 юни до 5 септември. Проектът се реализира от „Коко Ейджънси“ (Coco Agency) и Българския детски фестивал в тясно партньорство с Община Варна и Областната администрация – Варна, съчетавайки в едно образование, наука и приключения, и твърдо утвърждавайки Варна като водеща дестинация за семеен туризъм.
Създадена от международен екип от учени от България, Китай и САЩ, изложбата преобразява парка в невероятен реален биотоп, позволявайки на семействата да изследват микросвета в мащабни размери. Експозицията представя над 30 внушителни, напълно анимирани и изключително реалистични копия на гигантски насекоми, служейки като огромен природонаучен музей на открито, който съчетава научната точност с интерактивното забавление. Посетителите ще се изправят очи в очи с поредица от вълнуващи експонати, сред които 2-метрова калинка, внушителен 4-метров скорпион, страховит 3-метров паяк и напълно работеща колония от червени мравки.
Работно време:
юни: делнични дни: от 12:00 до 20:00 ч., почивни дни: от 12:00 до 20:00 ч.
юли - август: делнични дни: от 10:00 до 20:00 ч., почивни дни: от 10:00 до 22:00 ч.
 
Входната такса осигурява целодневен достъп, което дава на посетителите свободата да влизат, излизат и да се връщат на територията на изложбата многократно в рамките на същия ден. Цените на билетите са 10 евро за възрастни, 8 евро за деца, ученици, студенти и пенсионери, а децата под 3 години влизат безплатно.
 

виж всички събития